Pereiti prie pagrindinio turinio
International Partnerships

Strategijos „Global Gateway“ finansavimas

Susipažinkite su kvietimais teikti pasiūlymus ir konkursais dėl strategijos „Global Gateway“ projektų ir sužinokite, kaip ši strategija finansuojama.

Galimybės gauti finansavimą

Informacijos apie strategijos „Global Gateway“ konkursus ir dotacijų galimybes rasite Europos Komisijos finansavimo ir konkursų portale.

300 mlrd. EUR
Iki 2027 m. sutelktos investicijos:
53 mlrd. EUR
Garantijų vertė:
232 mlrd. EUR
Tvarus investavimas:

Finansavimo šaltiniai

2021–2027 m. ES ir ES valstybės narės sutelks iki 300 mlrd. EUR investicijų infrastruktūros plėtrai.

Tai iki 135 mlrd. EUR vertės investicijos, kurias užtikrino ES, ir numatytos 145 mlrd. EUR vertės Europos finansų ir plėtros finansų įstaigų investicijos, taip pat dotacijų finansavimas.

„Europos darnaus vystymosi fondas +“

Nauja ir pagrindinė mūsų rizikos pasidalijimo priemonė 2021–2027 m. laikotarpiu yra „Europos darnaus vystymosi fondas +“ (EDVF+). Jo vertė bus 10 kartų didesnė nei pirmtako EDVF, ir jis bus įgyvendinamas visame pasaulyje vadovaujantis dviem principais:

  • politikos prioritetu
  • į šalis orientuotais metodais.

Šiuo laikotarpiu iš jos bus suteikta 53 mlrd. EUR garantijų ir tikimasi, kad ji pritrauks iki 232 mlrd. EUR tvarių investicijų. Papildomas finansavimas bus teikiamas skiriant dotacijas vystymosi finansavimo institucijoms, kurios derins jas su paskolomis arba šias papildys.

Pagal EDVF+ Komisija taiko derinimo metodą sektoriuose, rinkose ir veiklos srityse, kuriose garantija neįmanoma pašalinti atitinkamų kliūčių. Tai gali būti ir viešojo, ir privačiojo sektorių veikla.

Europos infrastruktūros tinklų priemonė (EITP). Skaitmeninio junglumo infrastruktūra

Skaitmeninės technologijos atlieka svarbų vaidmenį mūsų ekonomikoje ir visuomenėje, nes sudaro sąlygas sąveikai internetu ir naujiems gyvenimo, darbo ir verslo būdams. Tam, kad šios technologijos veiktų, reikia tinkamos infrastruktūros.  

Nepaisant to, kad junglumo poreikis didėja, vis dar labai trūksta privačiojo ir viešojo sektorių finansavimo skaitmeninio ryšio infrastruktūrai. Pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę remiamos investicijos pagal strategiją „Global Gateway“, skirtos saugiai, patikimai ir tvariai didelio našumo infrastruktūrai.

Žaliųjų investicijų rėmimas

ES taip pat rems šalis partneres padėdama joms plėtoti ir plėsti žaliųjų obligacijų rinkas – finansavimo susitarimus, pagal kuriuos emitentas įsipareigoja tomis pajamomis finansuoti projektus, kuriais gerinama aplinka ir skatinamas tvarumas.