A stratégia célja, hogy a Nemzetközi Partnerségek Főigazgatósága olyan szervezetté váljon, amelynek tevékenységét az együttműködés és a tanulás fémjelzi, és amely ennek jegyében létrehozza, alkalmazza és másokkal is megosztja a feladatainak ellátásához szükséges tudást és ismeretanyagot.
A Capacity4dev tudásmegosztási platform, melyet a Bizottság egyik szervezeti egysége, a Nemzetközi Partnerségek Főigazgatósága hozott létre azzal a céllal, hogy összekösse a világ fejlesztési szakembereit, akik a platform felületén együttműködhetnek egymással, és megoszthatják kollégáikkal szakmai ismereteiket és a munkájuk során szerzett tapasztalataikat.
Az EU Nemzetközi Partnerségi Akadémiája e-tanulási lehetőségeket biztosító központi portál, amelyet főigazgatóságunk működtet. A portál többek között ingyenes és interaktív online tanfolyamokat, tananyagokat, videókat és élő webináriumokat kínál az érdeklődőknek. Akadémiánkat a nemzetközi fejlesztési közösség egésze előtt megnyitottuk annak érdekében, hogy partnereinkkel megosszuk szemléletmódunkat, és így előmozdítsuk a szakpolitikai fellépés következetességét.
A Nemzetközi Partnerségi Információs Pont egyedülálló módon az EU külső tevékenységével kapcsolatos összes szolgáltatáshoz hozzáférést biztosít. 2006 óta működik, és évente mintegy 10 000 látogatót fogad. Munkatársai konferenciákat és – igény szerint – előadásokat szerveznek a látogatók számára. Az információs pont közösségi teret biztosít a nemzetközi partnerségek témájával kapcsolatos párbeszédhez, véleménycseréhez és hálózatépítéshez.
A hatékony kommunikáció nélkülözhetetlen az uniós finanszírozással megvalósuló együttműködési projektek és programok sikeréhez. A partnereknek már a folyamat kezdetén meg kell tervezniük kommunikációs tevékenységüket.
A végrehajtó partnerekre vonatkozó „kommunikációs és láthatósági követelmények” 2018. január 1-jén léptek hatályba, és a partnereknek az ettől az időponttól kezdve aláírt szerződések mindegyike esetében eleget kell tenniük ezeknek a követelményeknek.
Az iránymutatások segítséget hivatottak nyújtani a Nemzetközi Partnerségek Főigazgatóságának, az uniós küldöttségeknek és a külső szolgáltatóknak ahhoz, hogy hatásos, korszerű és következetes digitális tartalmakat állítsanak elő, amelyek tükrözik az EU nemzetközi partnerségei esetében követendő szóbeli és írásbeli kommunikációs stílust.