Põhisisu juurde
International Partnerships

Poliitika

EL tegeleb üleilmsete probleemidega rahvusvaheliste partnerluste kaudu, mis toetavad ja edendavad Euroopa väärtusi ja huve ning aitavad kaasa rahule ja heaolule terves maailmas.

Strateegia „Global Gateway“

ELi rahvusvahelised partnerlused keskenduvad järgmistele poliitikavaldkondadele:

Kliima, keskkond ja energeetika

Ülemaailmse liidrina juhib EL rahvusvahelisi jõupingutusi keskkonnaprobleemide lahendamisel ning ambitsioonika keskkonna-, kliima- ja energiapoliitika rakendamise edendamisel kogu maailmas. 

Digivaldkond ja taristu

ELi digistrateegia ja uute digipartnerlustega püüab EL edendada inimkeskset nägemust digitaalmajandusest ja -ühiskonnast kogu maailmas. 

Sooline võrdõiguslikkus

Sooline võrdõiguslikkus on üks ELi põhiväärtusi. Naistel ja tüdrukutel on oluline roll arengu ja muutuste toojana. Soolise võrdõiguslikkuse saavutamine ning naiste ja tütarlaste mõjuvõimu suurendamine on väga oluline õiglase, kaasava, jõuka ja rahumeelse ühiskonna ülesehitamiseks kogu maailmas.

Inimareng

Tervishoid, haridus ja inimväärne elatustase on inimarengu tagamise põhielemendid. EL teeb partnerriikidega koostööd, et toetada tervishoiusüsteeme ja -taristuid, hariduspoliitikat, sotsiaalkaitset ja vähendada ebavõrdsust.

Ränne ja sundränne

Meie eesmärk on tagada rände turvalisus, korrapärasus ja regulaarsus. Me kaitseme rändajaid ja pagulasi rände ohtlike ja ekspluateerivate vormide eest.

Rahu ja valitsemine

EL edendab ja kaitseb inimõigusi, demokraatiat ja õigusriiki kogu maailmas. Inimõigused ja demokraatia on lahutamatult seotud. 

Kestlik majanduskasv ja töökohad

Tööhõive, inimväärne töö ja investeeringud on kestliku majanduskasvu keskmes. Inimestesse investeerimine käib käsikäes majanduskasvu ja investeeringutega. Investeeringud võimaldavad riigi erasektoril areneda ja suurendada konkurentsivõimet, mis omakorda aitab kaasa töökohtade loomisele ja süvendab kaubandusintegratsiooni.

Noored

Noored on positiivsete muutuste peamine tõukejõud ning nad on olulised partnerid kestliku ja kaasava arengu edendamisel. Peaaegu kõik poliitilised otsused mõjutavad noori ning noorte osalus on ELi väärtuste ja poliitika puhul kesksel kohal.

Arengupoliitika raamistik

GCCA+ Forest Conservation Programme in Suriname

European development policy fosters sustainable development and stability in developing countries, with the ultimate goal of eradicating extreme poverty. Development assistance is one of the pillars of the EU’s external action, alongside foreign, security, and trade policies.

SDG wheel

The SDGs were set in 2015 by the international community as part of the UN2030 Agenda for Sustainable Development in a pledge to eradicate poverty, find sustainable solutions, ensure everyone’s human rights, and leave no one behind by 2030.

weekafrica-eu-1500x1000-bg_en.png

The European Commission’s and the European External Action Service's vision of the future Africa-EU partnership proposes to work together on five key global trends.

Meie töö

Nende algatustega määratakse kindlaks kriitilised prioriteedid, mis piiravad arengut konkreetses riigis või piirkonnas, kus Euroopa tiimi koordineeritud ja sidusad jõupingutused annaksid konkreetseid ja ümberkujundava mõjuga tulemusi.

Kohandame oma toetuse vastavalt aidatava piirkonna või riigi iseärasustele. Ülemaailmse ulatusega programmid võimaldavad ELil anda sarnast abi sarnaste probleemidega riikidele.

Järelevalve ja hindamine on operatiiv- ja finantsjuhtimise põhielemendid. Need võimaldavad vajaduse korral võtta parandusmeetmeid ning tagada aruandekohustuse sidusrühmade ja üldsuse ees.

ELi rahastatavaid arengukoostöö meetmeid auditeerivad kutselised välisaudiitorid.